Adventný kalendár ETP 2022

Za 25 rokov máme za sebou viac ako 100 zrealizovaných projektov a pomohli sme viac ako 10 tisíc ľuďom. 

Aj tento rok máme za sebou množstvo aktivít, ktorými dlhodobo sprevádzame deti, mladých ale i celé rodín či komunity na ceste z chudoby k sebestačnosti. Postupne meníme ich životy k lepšiemu.

“Rodina Ruženy a Ladislava z Luníka IX si vďaka mikropôžičke v programe svojpomocnej výstavby začala stavať svoj vysnený dom. Pritom podmienkou získania mikropôžičky je našetrená hotovosť, stály príjem, vysporiadané dlhy a deti nevynechávajúce školu. Túto cestu rodina zvládla práve vďaka sprevádzaniu, ale i vďaka podpore darcov.” 

Táto cesta je často kľukatá. Z tej tohtoročnej sme pripravili pomyselný adventný kalendár, kde každé okienko predstavuje významnú aktivitu alebo udalosť pomáhajúcu ľuďom. Zverejňovať ho budeme na sociálnych sieťach.

Bez vašej podpory to však budúci rok vplyvom všetkých kríz bude pre týchto ľudí ešte náročnejšie. Podporte ich. Darujte teraz.

Mentorský program Schopné deti ponúka deťom a mladým ľuďom rozvíjať svoje talenty. Tento rok vystúpili na festivaloch v Starej Ľubovni, vo Veľkej Ide aj v Košiciach na Luníku IX pri príležitosti osláv narodenín ETP. (ukážka okienok z adventného kalendára)